Beşiktaş’ın transfer etmek istediği Jovane Cabral futbol kariyerine Türkiye’de devam etmeye sıcak baktığını açıkladı. Beşiktaş ve Sporting arasındaki görüşmelerde sona gelindi. Peki, Jovane Cabral’ın Beşiktaş’a maliyeti ne kadar olacak? İmzalar ne zaman atılacak? İşte detaylar…

Sporting sağ kanat oyuncusu Jovane Cabral’ı kadrosuna katmak isteyen Beşiktaş’ta hareketli anlar yaşanmaya devam ediyor. Teknik direktör Valerien Ismael tarafından transfer edilmesi talep edilen 24 yaşındaki oyuncu için teklif sunuldu. Hem forvet hem de sağ kanat pozisyonlarında oynayabilen Jovane Cabral ise Beşiktaş’a gelmeye sıcak bakıyor. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan oyuncu, ‘’Sporting ile sözleşmem devam ediyor. Transfer haberlerini ben de duyuyorum. Benim için önemli olan futbol oynamaktır. Kulübün alacağı karara göre kariyerimi şekillendireceğim. İyi futbol oynamak ve forma giydiğim takıma katkı sağlamak istiyorum’’ diye konuştu.

Jovane Cabral kimdir? Kaç yaşındadır?

Portekiz vatandaşı olan Jovane Cabral futbol kariyerine 2014 yılında Nhagar kulübünde başladı. Kısa süre içerisinde scout ekiplerinin radarına girmeyi başardı. 2015 yılında Sporting tarafından transfer edilen oyuncu kariyerine Sporting U17 takımında devam etti. Sporting kulübünde kademe kademe ilerlemeyi başaran Jovane Cabral, 2018 yılında A takım kadrosuna alındı. Sporting tarafından 2022 yılı ara transfer döneminde Lazio kulübüne kiralık olarak gönderildi. Büyük umutlar beslenen oyuncu için yüksek bir bonservis beklentisi bulunuyor. Piyasa değerinin 5 milyon euro olduğu belirlenen Cabral için Beşiktaş kesenin ağzını açmaya hazırlanıyor. 

Jovane Cabral için kiralama teklifi

30 Haziran 2023 tarihinde Sporting ile sözleşmesi sona erecek oyuncunun ilk olarak kiralama yöntemi ile kadroya dahil edilmesi planlanıyor. Sporting ise altyapıdan itibaren yetişmesine katkı sağladığı oyuncudan gelir elde etmek istiyor. Beşiktaş yönetiminin son teklifinin değerlendirmeye alındığı öğrenildi. Jovane Cabral transferi için onay verilmesi halinde imzaların hemen atılması bekleniyor. 24 yaşındaki oyuncunun yıllık ücretinin 1.5 milyon euro olacağı ileri sürüldü. Beşiktaş teknik direktörü Valerien Ismael, genç yıldızı forvet olarak kullanmayı da düşünüyor. Sağ ayaklı futbolcunun top kontrolünün iyi olması ve hızı transfer edilmesindeki en önemli etkenler arasında gösteriliyor. Beşiktaş, Cabral transferini kısa süre içerisinde tamamlamak istiyor.