Premier Lig 2019-2020 sezonu şampiyonu Liverpool'da tecrübeli teknik adam Jürgen Klopp, katıldığı bir programda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Bild'in canlı yayınına konuk olan Alman teknik adam, dünyanın en iyi teknik direktörü olduğu yönündeki görüşleri reddederken, tercihini Pep Guardiola'dan yana kullandı:

"Dünyanın en iyi teknik direktörü ünvanı tek başına bana bir şey ifade etmiyor. Ekip olarak başarılıyız. Ancak bana göre dünyanın en iyi teknik direktörü Guardiola."

Klopp, mevut kadroyla daha birçok kupa kazanacaklarını inandığını da söylerken, "Bu takımın herhangi bir değişikliğe ihtiyacı yok. Futbolu domine edeceğimizin sözünü veremem. Ancak hedefimiz takımı bir arada tutmak. Eğer bir konuda yetenekliysem o da insanları bir araya getirmededir" şeklinde konuştu.

Adı sık sık Liverpool ile anılan Borussia Dortmund'un yıldızı Jadon Sancho hakkında konuşan Klopp, "Kırmızı forma onda çok iyi durur. Ama bu yaz böyle bir transferin gerçekleşeceğini sanmıyorum. O çok iyi bir futbolcu. Eğer Liverpool'a gelirse, en çok şaşıran ben olurum" ifadelerini kullandı.

Liverpool, Premier Lig'in 32. haftasında 2 Temmuz Perşembe günü Manchester City ile karşılaşacak.

(Goal)