İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Torino Cumhuriyet Başsavcılığının mali işlemlerdeki usulsüzlük soruşturması kapsamında  verdiği talimat doğrultusunda İtalyan Mali Polisi (Guardia di Finanza) ekipleri, Juventus Kulübü'nün Torino ve Milano şehirlerindeki ofislerinde aramalar yaptı.

Aramalar dışında Juventus Başkanı Andrea Agnelli, Başkan Yardımcısı Pavel Nedved, kulübün eski sportif direktörü Fabio Paratici'nin de aralarında yer aldığı 6 kişinin soruşturuldukları ifade edildi..

Soruşturmada, kulübün onaylanan 2019 ve 2021 seneleri arasındaki mali hesap ve tablolarının incelemeye alındığı, özellikle futbolcu transferlerine ve bu transferlerin gerçekleşmesine aracılık olan menajerlik şirketlerinin hareketlerini incelendiği belirtildi..

Corriere dello Sport'un haberinde de soruşturmada incelenen bir transferin de 2020 yılında İspanya La Liga takımı Barcelona ile Miralem Pjanic ile Brezilyalı Arthur'un takas transferinin olduğu kaydedildi.

İtalyan ANSA ajansının haberinde ise Mayıs 2021'de başlayan ve "Prisma" adındaki soruşturma doğrultusunda, kulüp binasındaki aramaların, Juventus’un aynı sürede borsada işlem gören bir şirket olması neden ile borsa kapandıktan sonra yapıldığı bilgisine de yer verildi.

Bu arada, İtalya Piyasa Denetleme Kurumu ile İtalya Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Kulüplerini Denetleme Komisyonu’nun  ayrıca kendi soruşturmalarını da başlattıkları belirtildi..

KAYNAK: NTV SPOR