Siyah beyazlı ekibin internet sitesinden yapılan açıklamada Fransız oyuncunun 10 numaralı formayı giyeceği duyurularak şu mesaj yayımlandı; 

Birlikte yaşadığımız harika bir serüvenin ardından vedalaştığımızda, er ya da geç birbirimizi yeniden görmek için her zaman küçük bir umut vardır yüreğin bir köşesinde.  

Paul'de aynen böyleydi. İnanılmaz 4 yılın ardından 2016 yılında yollarımız ayrıldı. 20 yaşından küçük yetenekli genç Fransız çocuğun A Takım'daki ilk maçına çıktığı ve bir aydan kısa bir süre sonra ilk golünü attığı yıllar. Dışarıdan şut attığını her gördüğümüzde nefesimizi tutmayı öğrendiğimiz yıllar: Nasıl bitebileceğini biliyorduk ve çoğu zaman bir sevinç kükremesiyle sona erdi (kesin olmak gerekirse, alanın dışından Paul 14 gol attı. Serie A'nın 4 sezonunda, Pjanic gibi herhangi bir Juventus'tan daha fazla).  

paul-pogba-yeniden-juventus-ta

Pogba'nın çılgın bir şampiyon olduğu, siyah beyaz formayla çok şey kazandığı, 2015'te Şampiyonlar Ligi'ne dokunduğu, Torino'daki son sezonunda sadece 12 asist yaptığı ve 34 gollük bir ganimet bıraktığı yıllar. 32 asistlik güzelliği, onu başrolde gören toplam 66 gol.  

Sonra vedalaştık. Bu arada yeteneğini ve gücünü adadı. 2018'de Fransa ile Dünya Şampiyonu oldu.  

Hoşçakal dedik, ama asla gerçekten unutmadık: Eve çağrıda atalardan kalma bir şey var, sonunda, bin maceradan sonra sizi geri getiren bir şey.  

Paul Torino'ya geri döndü, çocukken ayrıldı, bir erkek ve bir şampiyon olarak geri döndü, ama değişmeyen bir şey var: birlikte unutulmaz yeni sayfalar yazma arzusu. 

Daha mutlu olamazdık: Pogba tekrar bizimle.