Juventus'a gelen puan silme cezasıyla Serie A'da 11. sıraya kadar düştü.

İtalya Futbol Federasyonu'nun açıkladığı şekilde;  İtalyan devi Juventus, mali yolsuzluklardan ötürü 15 puan silme cezası aldı. 

Aynı zamadna kulübün yönetiminde bulunmuş Paratici'ye 2.5 sene, Agnelli ve Arrivabene'ye 2 sene, Cherubini'ye 1 sene 4 ay ve Nedved'e 8 ay hak mahrumiyeti cezası verildiği ifade edildi.

Torino Cumhuriyet Başsavcılığının Mayıs 2021 senesinde başlatmış olduğu ve Juventus'un 2019-2020 ve 2020-2021 dönemi mali hesaplarının incelemeye aldığı "Prisma" adlı soruşturma kapsamında, Kasım ayı 2021 yılında ve Mart 2022 senesinde İtalyan kulübün Torino, Milano ve Roma şehirlerinde yer alan ofislerinde incelemeler yapılmıştı

İtalyan devinde, bahsi geçen sezonda bulunan idariceler ile oyunculardan Paulo Dybala, Alex Sandro ve Federico Bernardeschi de savcılık tarafından soruşturma kapsamında bilgilerine başvurulmak kaydıyla ifadeye çağrılmıştı.

Soruşturmada görev yapan savcıların, İtalyan devin, 2019-2021 dönemi mali hesaplarında özellikle futbolcu transferleri ve ücretlerinde, haksız kazanç, eksik ya da yanlış beyan gibi mali usulsüzlükler tespitte bulunulduğu ifade edilmişti.