Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi'nde gerçekleştirdiği ziyarette Ottolini'yi Altınordu Futbol Akademisinden Direktör Hande Özel, Kurumsal İletişim Direktörü Can Erbesler, ALFA idari personeli, antrenörler ve sporcular karşıladı. İtalyan futbol adamı, Metin Oktay Yerleşkesi'ne girdiği andan itibaren hem antrenörlere hem de sporculara yakından ilgi gösterdi ve onlarla sohbette bulundu. 

Marco Ottolini, Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi'nin çok fantastik bir yer olduğuna değinerek şu cümleleri kullandı; "Geldiğim andan itibaren burada çok güzel bir şekilde karşılandım. Benim için bu karşılama büyük bir sürpriz oldu. Tesisleriniz her yönüyle çok farklı bir yer" dedi. Yerleşkeden övgüyle bahseden Marco Ottolini, "Burada çok güzel bir tesis gördüm. Sporcularınız futbolculuk eğitimlerinin yanı sıra günlük yaşamı da öğreniyor. Burada kullanmış olduğunuz kişisel metotları da beğendim. Yine genç oyuncuların mantalitesini geliştirmek için imkanlar çok güzel. Bir futbolcunun gelişimi için her şey mevcut. Burada harika bir zaman geçirdim"

Juventus’un da alt yapıyı önemsediğini ifade eden İtalyan futbol adamı, "Son yıllarda biz de alt yapıya büyük yatırımlar yaptık. Akademimizden yetişen oyuncular iyi seviye erişirse Juventus A Takımı'na alıyoruz" dedi.

KAYNAK: TRT SPOR