Türkiye'de Spor Toto Süper Lig ve 1. Lig'in resmi yayıncısı olan Beinsports'un en çok şikayet ettiği konular arasında kaçak yayınlar geliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği ve Süper Lig yayıncısı olan Beinsports, illegal maç yayınlarıyla mücadele kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü ile yeni bir operasyon için harekete geçiyor.

Yapılacak ortak operasyon kapsamında polis, yaklaşık bin haneye uyarı baskını düzenlenecek ve izleyicilere büyük bir soruşturmanın parçası olabilecekleri yönünde uyarılar da bulunacak.

Kaçak maç yayını izleyenler arasında dev bir veri tabanı oluşturulurken, maçları kaçak olarak izleyenleri uyarmak amacıyla evlerine gidecek polis, büyük bir ceza ile karşılaşabilecekleri konusunda bilgilendirme yapacak.

Son Dakika! MHK Başkanı Sabri Çelik, istifa etti! Son Dakika! MHK Başkanı Sabri Çelik, istifa etti!

TFF, Kulüpler Birliği, BeinSports'un şikayeti ile Emniyet hali hazırda özellikle yurt dışı kaynaklı olarak Spor Toto Süper Lig maçlarını kaçak yayınlayan yasadışı yayın ağları konusunda başta Almanya, Hollanda ve Fransa Emniyetleri ile bağlantı kurduğu ifade edildi.

Kaynak: Mynet Spor