Karabükspor'dan yapılan açıklama şu şekilde:

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin Kardemir Karabükspor Başkanı Mehmet Aytekin ve yönetimine karşı yapmış olduğu talihsiz, aslı astarı olmayan ve hatta hakaret içeren açıklamalarını esefle kınıyoruz.

Kardemir Karabükspor Başkanı Mehmet Aytekin ve Yönetim Kurulu

Ne olmuştu?

Karabükspor’da yeni yönetim arayışları devam ederken gözlerin çevrildiği Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Mehmet Aytekin yönetiminin aldığı bu olağanüstü genel kurul kararında kurnazlık yaparak, muhtemel yeni gelebilecek yönetimi kilitlediğini söyledi. Vergili, “aldıkları karara bakın. Bayramın ikinci günü olağanüstü genel kurulun ilk toplantısı 29 Ağustos Çarşamba günü de ikincisi yapılacak. 30 Ağustos tatil. 31 Ağustos mesai bitimine kadar federasyona lisansların çıkarılması, öncesinde borçların yapılandırılması, hacizlerin kaldırılması vs tüm işlerin yapılması gerekiyor. Yani bir günde (31 Ağustos Cuma günü) bütün bunları kim, hangi gelecek yönetim yapabilecek. Bunların gerçek amacı yeni gelebilecek yönetimin önünü kilitleyip yeni yönetim gelmesini engelleyerek devam etme kurnazlığıdır” dedi.

“Aytekin'in borçlarına baksınlar”

Öte yandan ilginç ve bir o kadar da iddialı çıkışta bulunan Karabük Belediye Başkanı Vergili, “Karabükspor Başkanı Mehmet Aytekin Audi A8 Arabaya biniyor. Bu kadar borcu olan bir kulübün başkanı bu kadar lüks arabaya biner mi? Ben olsam lüks olmayan yerli otomobile binerdim.” Diyerek kulüp te hem borç yakınması yapılıyor hem lüks içinde vurgusu yaptı.

Öte yandan Başkan Aytekin’in borçlarına değinen Vergili, “Mehmet Aytekin ve eşinin kulüp başkanı olmadan önceki borçlarını ve olduktan sonrası borçlarına baksınlar. Ne kadar borç ödemesi yapılmış ve hangi kazanç ile nasıl yapılmış? Bunu ilgililer bir araştırsın” diyerek yeni bir tartışma konusunu ortaya attı.

“Futbolcuları ucuza sattılar”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili spor camiasında konuşulan bir başka iddiayı da ortaya attı. Vergili, “2 Milyon Euro bedelli futbolcuyu 1 milyon 750 bin liraya sattılar. Bunun iyi irdelenmesi ve incelenmesi lazım. 2 milyon Euro ya satsalardı bugün 14-15 milyon TL edecekti ve kulübün ciddi bir derdine çözüm olacaktı. Bu satışın iyi incelenmesi lazım” dedi.


Kaynak:KarabükDerinHaber