Ligin 28. haftasında Karagümrük ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmanın 23. dakikasında file bekçisi Batuhan’ın ceza alanın içinde topu yere bırakıp, yeniden eline alması ve sonrasında Ozdoev’in ekibini 1-0 üstün yapan golü kaydetmesi ile başlayan “kural hatası” tartışmasına Merkez Hakem Kurulu'nun farklı bir boyut getirdiği ifade edildi.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; hakem yorumcularının aksine, bu durumda kural hatası olmadığı düşüncesinde olan kurulun, Batuhan’ın avantaj sahibi olmak amacı taşımadığı, yerden kalkarken dengesinin bozulduğu, bu nedenden ikinci hamlede bulunduğu düşüncesinde olduğuna dikkat çekildi. Kalecinin topa olan ilişiğinin kesilmediği de vurgulandı.

MHK’nin dün TFF Yönetim Kurulu’na yağmış olduğu haftalık raporda da bu pozisyonun gündeme geldiği ifade edildi. Başkan Mehmet Büyükekşi, MHK görüş aktarmadan önce kural hatasıyla ilgili itirazta bulunup bulunmayacağını bekleneceğini belirtti.

MHK Başkanı Lale Orta’nın, Batuhan’ın topla iki defa oynamasının bilinçli olmadığını  refleks olduğu değerlendirmesinde bulundu.