İtalyan teknik direktör Andrea Pirlo ile geçtiğimiz günlerde yollarıın ayıran Fatih Karagümrük'te vedalar devam ediyor. Kırmızı siyahlı ekipte bazı oyuncular da takımla ilişkisini kesmeye hazırlanıyor. Özellikle takımın gol yükünü sırtlayan bir isim kararını verdi.


Alparslan Erdem göreve getirildi

Süper Lig'in bitimine 3 hafta kala Andrea Pirlo'yu gönderen Fatih Karagümrük'te teknik direktörlük koltuğuna Alparslan Erdem getirildi. Genç teknik adam ilk etapta sezon onuna kadar takımı hazırlayacak. Genç teknik adam veda ederken şu ifadeleri kullanmıştı; "Kişisel ve profesyonel gelişimle dolu önemli, yoğun bir yıldı oldu. Güzel bir şehir ve yeni bir kültürle tanıştım. Ancak yeni bir meydan okuma arzusu hakim oldu. İlk günden beri beni destekleyen Karagümrük ve tüm taraftarlarına yürekten teşekkür ederim. Bugünden itibaren bir taraftarınız daha var."


 

Borini de gidiyor

Fatih Karagümrük'te Pirlo sonrasında takımdan ayrılacak ilk futbolcu ise Fabio Borini olacak. İtalyan golcü sezon tamamlamadan kulüpten ayrılma konusunda anlaşmaya vardı. Deneyimli golcü için Beşiktaş ve Trabzonspor'un girişimi olmuştu.  Ebrima Colley, Matteo Ricci ve Batuhan Şen de sezonun kalan kısmında forma giymeyecek. Digane'nin de kontratını tamamlayarak bonservissiz olarak ayrılması bekleniyor.