Bir dönem Fenerbahçe'de forma giyem ve Dinamo Kiev forması ile de sarı lacivertlileri Şampiyonlar Ligi'nde saf dışı bırakan Oleksandr Karavaev açıklamalarda bulundu.

Karavaev, yönelitilen "Normal sürenin son dakikalarında yediğiniz golü neye bağlarsın" sorusuna şu yanıtı verdi:  "Bu tesadüfi bir durumda. Yorgunluk veya konsantrasyon eksikliği diyebilirsiniz. Burada önemli olan oradan geri döndük ve kazanmayı başararak hedefimize ulaşmak oldu"

Fenerbahçe kulübünün eleştiriği odağı olan hakem yönetimi sorulduğunda ise Ukraynalı oyuncu, şöyle konuştu:  "Hakemler neyi görürlerse ona göre karar verirler. Bu işin profesyoneli onlar. Bu yüzden ben yorum yapmak istemiyorum. Bizim işimiz sahaya çıkıp oynamak" 

Golü kaydettikten sonra göz yaşlarını hakim olamamasına dair ise Karavaev, "Karışık duygular yaşadım. Golün bize turu getirmesi, 5 yıl önce Fenerbahçe'ye karşı oynamam ve tabii ki ülkemizin içinde bulunduğu durum... Hepsi üst üste geldi. tüm düşünceler savaşın biterek barış gelmesi üzerineydi" ifadesini kullandı.

Fenerbahçe'nine eski futbolcusu olmasına dair ise Karavaev, "Burada güzel anılarım oldu. Tanıdık bir stadyumda oynamak ve kazanmamıza yardımcı olacak golü atmak istiyordum. Öyle de oldu, çok sevindim" şeklinde açıklamada bulundu. (AKŞAM GAZETESİ)