Spor Toto Süper Lig’de bir yandan şampiyonluk mücadelesi devam ederken; diğer yandan da yeni sezon transfer çalışmaları başladı. Üç büyüklerin başı çektiği transfer çalışmalarında birbirinden önemli oyuncuların isimleri gündeme geliyor. Süper Lig’in yeni sezonunda yabancı sınırının kaldırılması planlanıyor. Türkiye’deki genç oyuncular ise her zamankinden daha fazla süre almaya başladı. Genç ve yerli oyuncular arasında yıldızı parlayan son isim Kartal Kayra Yılmaz oldu.

6377646645d2a008c88b39a7-1

Levent Ümit Erol’dan Özel Haber

12 yaşından itibaren Beşiktaş altyapısında oynamaya başlayan Kartal Kayra Yılmaz’ın performansı her geçen gün yükseliyor. Genç yıldız, sezon başında Beşiktaş’ın İspanya kampında da yer almıştı. İlk olarak Sergen Yalçın’ın teknik direktörlük görevini üstlendiği sezonda A takıma yükseldi. Tecrübe kazanması için Ümraniyespor’a kiralık olarak gönderilen Kartal Kayra Yılmaz performansı ile futbol severlerden tam not almayı başardı. Levent Ümit Erol tarafından sporundibi.com takipçileri ile paylaşılan habere göre yıldız futbolcunun yuvasına geri döneceği ortaya çıktı.

2538451_810x458-1

Yükselen Performansı İstatistiklere Yansıdı

Süper Lig’de Ümraniyespor forması ile 25 maçta görev alan Kartal Kayra Yılmaz başarısını istatistiklere yansıttı. Genç yıldız, Sacha Boey ve Arda Güler’in ardından en yüksek top çalma yüzdesine ulaştı. 2000 doğumlu Kartal Kayra Yılmaz, Ümraniyespor’un ilk 11 oyuncusu olmayı başardı. Aynı zamanda 21 yaş Milli Takımında da forma şansı bulan Kartal Kayra Yılmaz, Süper Lig’in en iyi U23 oyuncuları arasına adını yazdırdı. Yükselen performansı ile sadece Türkiye’de değil; Avrupa kulüplerinin de radarına girmeyi başardı.

kapak_113043

Şenol Güneş’ten Yakın Takip

2025 yılına kadar Beşiktaş ile sözleşmesi bulunan Kartal Kayra Yılmaz’ın en büyük hedefinin yuvasına geri dönmek olduğu öğrenildi. Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş tarafından da yakından takip edilen yıldız futbolcu yeni sezonda siyah beyazlı forma ile buluşacak. Beşiktaş’ın yerli oyuncu havuzunu genişletmek isteyen tecrübeli teknik adam, yönetimle görüşerek Kartal Kayra Yılmaz’ın geri dönmesini talep etti. Şenol Güneş’in Kartal Kayra Yılmaz’ın performansını beğendiği öğrenildi. Kartal Kayra Yılmaz yükselen performans grafiği ile Portekiz kulüplerinin scout listesinde yer almayı başardı. Genç yıldızın ilk önceliği ise siyah beyazlı formayı giymek olacak.