Lig'in 29. hafta maçında oynanan Galatasaray - Kayserispor karşılaşması öncesi, Kayseri kafilesinin mğcadele öncesi Galatasaray başkanı Dursun Özbek'in sahibi olduğu otelde kalması gündem yarattı.

Fenerbahçe'den karşılaşma öncesi konuya dair açıklamada buulundu. Sarı-lacivertli ekip Kayseri kafilesinin Point Otel'de konaklamasına tepki gösterdi.

Bu açıklamalara ilişkin Kayserispor basın sözcüsü  Samet Koç, "Fenerbahçe'nin otel konusunda bu kadar ucuz bir gündeme sarılacağını hiç aklıma getirmedim. Çok da üzüldüm çünkü Fenerbahçe yönetimi bizi çok iyi tanıyor. Maç satma cümlesinin kurulması bile çok ayıp. Kendilerine yakıştıramadık."  dedi. 

Samet Koç, ardından şu şekilde konuştu: 

""Bahsi geçen oteli, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray statlarına yakın olması ve lokasyonu sebebiyle yıllardır kullanıyoruz. Bu, önceki yönetimlerin başlattığı bir süreç. Yıllardır Galatasaray maçlarına bu otelden gidildiğinde herhangi bir problem yoktu ancak bu yıl oluşan iklim, maalesef rakip takımın içinde bulunduğu yarış diyelim, bu tip bir soruna neden oldu. Aslında kulüp olarak ben kendime de kızıyorum. Yani bunun önlemini alıp, acenteyle iletişime geçip bu süreci buralara getirmeyebilirdik.Bu konunun bu kadar büyütüleceğine ihtimal vermiyordum. Çok basit bir konu. Maalesef maça dair bütün konsantrasyonumuzu bozdu."