Almanya Bundesliga 2'nin 14. haftasında Hannover 96'nın başına geçen Türk teknik direktör Kenan Koçak, performansı ile büyük beğeni kazandı.

Göreve geldiğinde sadece 3 galibiyeti olan takımla 21 maçta 10 galibiyet ve 4 beraberlik elde etmeyi başaran Kenan Koçak Bundesliga'da görev alan tek Türk teknik direktör.

TRT SPOR'a özel açıklamalarda bulunan Kenan Koçak, TFF'nin yeni yabancı kuralı ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu;

"Eğer yeni kural gençlerin önünü açmak amacıyla alınmışsa bana göre bu ral yanlış. Bana göre bu kural asıl sorunları görmekten alıkoyan bir karar. Bana göre yabancı sayısının sınırlı veya sınırsız olması Türk futbolununun alt yapısına ne artı ne de eksi olarak yansır. Alt yapıda oyuncu yetiştirmek için öncelikle bir plan, bir vizyon ve bir felsefeye sahip olmanız lazım. Türkiye'de uygulanacak yeni yabancı kuralı, sorunlar için çözüm olmaz"

 Türk teknik adam, Süper Lig'den teklif alıp almadığına ilişkin soru üzerine ise şu yanıtı verdi;

"Tabii ki görüşmelerim oluyor ancak görüştüğüm takımların ismini açıklamam etik olmaz. Şu anda çalışan hocalara saygısızlık olur"

ARDA TURAN AÇIKLAMASI

Devre arasında Başakşehir ile yollarını ayıran deneyimli futbolcu Arda Turan'ın transfer gündemlerinde olup olmadığına ilişkin soruya Kenan Kocak, "Arda Turan kendini ispatlamış ve kalitesi tartışılmaz bir futbolcu. Eğer maddi olarak imkan varsa ve Arda Turan da isterse kadromuzda görmek isteriz." cevabını verdi.

Kaynak: TRT Spor