Almanya'da yetişip Bayern Münih alt yapısında adını duyurduktan sonra Juventus'a transfer olan Kenan Yıldız, Fenerbahçe'nin dün gece itibarıyla sona eren tescil dönemi için ilgilendiği en önemli isimler arasındaydı. Kiralanması konusunda yapılan teklif ise genç oyuncu tarafından reddedildi. Peki, sebebi ne? Detaylar haberimizde yer alıyor.

4 oyuncu alındı

11 Ocak'ta başlayan ve 9 Şubat'ta sona eren transfer döneminde Fenerbahçe, Çağlar Söyüncü, Rade Krunic, Leonardo Bonucci ve Serdar Dursun'u kadrosuna kattı. Tüm hatlarını güçlendirmeyi başaran sarı lacivertlilerde gol yollarında daha etkili olabilmek adına da Kenan Yıldız listeye eklendi. Yapılan teklif genç oyuncu tarafından reddedildi.

Serdar'dan önce Kenan

Sabah'ta yer alan haberde İsmail Kartal'ın, Serdar'dan önce Kenan Yıldız'ı çok istediği bildirildi.  Tadic'in zaman zaman düşen performansının yanı sıra 10 numara mevkisinde de forma giymesi ve buraya rotasyon gücü katması hedeflenen Kenan Yıldız için Juventus'a teklif götürüldü. İtalyan ekibi ilk etapta sıcak baksa da milli futbolcu Türkiye'de futbol oynamak istemediğini dile getirdi.

Neden reddetti?

Fenerbahçe'nin yıllardır süren şampiyonluk hasretini gidermek için birbirinden önemli oyuncuları aldığı transfer döneminde Kenan Yıldız ile de görüşme gerçekleştirildi. Ancak kiralık gitmeyi düşünmeyen ve Juve'de futbol kariyerine devam etmeyi düşünen genç futbolcu, sarı lacivertli yönetimin önerisini reddetti.