Galatasaray'da antrenman öncesinde basına açıklama yapan milli yıldız Kerem Aktürkoğlu, transfer haberlerine ilişkin de şu şekilde konuştu:

"Transfer haberlerini yapan sizlersiniz, en başından beri bunları düşünmediğimi ve futbolumu düşündüğümü söyledim. Her futbolcu Avrupa'da kendisini ve ülkesini temsil etmek ister. Ben de istiyorum ama benim tek amacım var, Galatasaray'da şampiyonluk yaşamak" 

Ayıyetten milli yıldız, takımda dünya yıldızların olduğunu sürekli olarak kendileri ile iletişim halinde olduklarına ifade ederek, "Çok büyük dünya yıldızları. Futbolculuklarının dışında çok da iyi insanlar. Bu en önemli kriter. Onlarla iletişim halinde olabiliyorsunuz. Sürekli bizimle iletişim halindeler. Aynı zamanda onlar da bir şey öğrenmeye çalışıyorlar. Ben Mertens'im, ben Icardi'yim, ben Torreira'yım diye düşünmüyorlar. Onlar da hatalarını kabul ediyorlar. Bence bu çok önemli. Türk futbolcuların da bunu örnek alması gerekiyor. Bizim dünya yıldızlarımızın en büyük özelliği herkese örnek davranışlar sergileyebilmeleri" sözlerine ekledi. (Fanatik)