NBA'e son 4 yılda aldığı 3 şampiyonlukla ambargo koyan Golden State Warriors‘ın süper yıldız oyuncusu Kevin Durant bu yaz Los Angeles Lakers‘a gitme kararı alan LeBron James‘e destek verdi.

GSW'nin başarısında önemli bir paya sahip olan ve bu yılda 'Finallerin MVP'si' ödülünü kazanan KD, bu yaz Lakers tercihini yapan King James‘e destek oldu ve, ”Kendisi için çok iyi bir karar verdiğini düşünüyorum. Cleveland’da yapması gereken her şeyi yaptı. Bir sonraki adımı da mükemmel oldu.” ifadelerini kullandı.

Yıldız oyuncu açıklamasında, James‘in Lakers‘ta çok farklı bir hikaye yazacağını ve kariyeri bittiğinde bu farklılığın heyecan verici noktada olacağını savundu.

Öte yandan DeMarcus Cousins'ın Golden State Warriors'a olan transferi basketbol camiasında büyük yankı uyandırmıştı ve ayrıca Warriors'un bu transferle birlikte kadrosunda 5 All Star oyuncu bulundurması herkesi hayrete düşürmüştü. Bu transfer hakkında da konuşan Durant, bazı insanların tepkisini normal karşıladığını söyledi ve işe sadece basketbol anlamında bakıldığında harika bir hamle yaptıklarını vurguladı.