Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Kim Min-Jae başarılı performansı ile dikkatleri üzerine çekti. 25 yaşındaki oyuncu için Rennes ve Napoli kulüplerinin transfer yarışına girdiği öğrenildi. Başkan Ali Koç, Fenerbahçe ve Hull City arasında oynanan hazırlık maçından sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Güney Kore medyasında çıkan haberlerle ilgili konuşan Başkan Ali Koç, ‘’Kim Min-Jae dünya çapında yeteneğe sahip, çok özel bir oyuncu. Henüz tam performansını bile sergilememiş olmasına rağmen çok iyi bir noktada bulunuyor. Önümüzdeki sezonda kadromuzda kalmasını istiyoruz. Lakin, basına yansıdığı gibi transfer görüşmeleri de devam ediyor. Serbest kalma maddesiyle ilgili detayları açıklamayacağım. Fakat, basında iddia edildiği gibi 8-9 milyon euro gibi bir bedel söz konusu değil. Bir sezon daha bizimle kalmasını sağlamak için çalışıyoruz’’ diye konuştu. Başkan Ali Koç’un Kim Min-Jae’nin sözleşmesiyle ilgili detay vermemesi soru işaretlerinin ortaya çıkmasına neden oldu.

indir (7)

Kim Min-Jae’nin serbest kalma bedeli ne kadar?

Kim Min-Jae’yi transfer etmek için en ısrarcı olan kulüp Rennes oldu. Rennes sportif direktörü tarafından Güney Koreli yıldızın serbest kalma bedeli açıklandı. Güney Kore basınında yazılan rakamların doğru olmadığı ortaya çıktı. Kim Min Jae’nin sözleşmesindeki serbest kalma bedelinin 18 milyon euro olduğu öğrenildi. Rennes yönetimi bu ücreti ödeyerek oyuncuyu transfer edebileceğinin sinyallerini verdi. Öte yandan bonservis ücretinin taksitle ödenmesinin kabul edilmesi halinde ücrette artış yapmayı da teklif ettiler. Kim Min Jae için devreye giren diğer kulüp ise Napoli oldu. 

628ddee34e3fe12440b490e7-1

Napoli’den Kim Min Jae atağı

İtalyan kulübü Napoli ise kadrosuna stoper takviyesi yapmak zorunda bulunuyor. Napoli forması giyen Kalidou Koulibaly’nin Chelsea’ye satılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu yüzden Kim Min-Jae transferinde istekli konumda bulunan Napoli, oyuncu ile görüşmek için yöneticilerini Türkiye’ye gönderdi. Dün akşam gerçekleştirilen Fenerbahçe idmanında Kim Min Jae’nin yer almaması dikkat çekti. Fenerbahçe’den yapılan açıklamaya göre Güney Koreli oyuncunun transfer görüşmesi yapmak için izin aldığı belirtildi. 25 yaşındaki oyuncunun İtalya’da futbol oynamak istediği öğrenildi. Fenerbahçe’nin Dinamo Kiev ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme maçından sonra transferin netleşmesi planlanıyor.