Fenerbahçe’nin yıldız stoperi Kim Min-Jae başarılı bir sezonu geride bıraktı. 25 yaşındaki Güney Koreli oyuncu performansı ile Avrupa kulüplerinin radarına girmeyi başardı. Transfer döneminin başından itibaren takımdan ayrılacağı iddia edilen yıldız futbolcu için yeni teklifler gelmeye devam ediyor. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un da kabul ettiği transfer teklifleriyle ilgili net bir sonuca ulaşılmamıştı. Her fırsatta Kim Min-Jae’nin dünya çapında bir futbolcu olduğuna dikkat çeken Başkan Ali Koç, ‘’Şu anda bile yüzde yüz performansını sergilemiş değil. Henüz yüzde 60-70 performans ile oynamasına rağmen fark yaratmayı başardı. Dünya çapında çok yetenekli bir futbolcu. Bir sezon daha elimizde tutabilirsek önemli bir başarı olur’’ diye konuşmuştu. Süper Lig’de şampiyonluk hasretine son vermek isteyen sarı lacivertli yönetim, oyuncu kadrosundaki en temel taşlardan biri olan Kim Min-Jae’yi satmak istemiyor. Lakin, Başkan Ali Koç’un değerini bulan her futbolcunun satılabileceğine yönelik sözleri de kafaların karışmasına neden oldu. Kim Min-Jae’dan yüksek bonservis bedeli elde etmeyi hedefleyen Fenerbahçe yönetiminin tok satıcı rolünü üstlendiği ileri sürüldü. Güney Koreli oyuncuyu transfer etmek için Rennes ve Napoli’nin ısrarcı olması Fenerbahçe’nin elinin güçlenmesini sağladı.

indir (2)-5

Rennes Kim Min-Jae ısrarından vazgeçmiyor

Güney Kore basınında Kim Min-Jae’nin sözleşmesindeki serbest kalma maddesinin öne çıkarıldığı görüldü. 25 yaşındaki stoperin 9 milyon euro karşılığında serbest kalma hakkı olduğu iddiaları Başkan Ali Koç tarafından yalanlandı. Rennes Sportif Direktörü Florian Maurice de benzer açıklamalarda bulundu. Kim Min-Jae’nin Fenerbahçe ile yaptığı sözleşmeye göre serbest kalma ücretinin 18 milyon euro olduğunu açıkladı. Rennes yönetiminin serbest kalma maddesini kullanmak yerine taksitlendirme yolu ile daha yüksek bir ücret vermek istediği öğrenildi. Ayrıca, Napoli’nin de Kim Min Jae için 15 milyon euro bonservis teklif ettiği ileri sürüldü.

indir (3)-4

Şampiyonlar Ligi belirleyici olacak

Güney Koreli oyuncunun transferi ile ilgili belirsizliğin Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme maçının sonucuna göre ortadan kalkması bekleniyor. Ülkemizi Avrupa’da temsil edecek olan sarı lacivertli ekip Dinamo Kiev ile mücadele edecek. Fenerbahçe’nin turu atlaması halinde Kim Min-Jae’nin takımda kalmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yıldız futbolcunun da sonuca bağlı olarak transfer görüşmeleri için harekete geçeceği ileri sürüldü. Rennes Sportif Direktörü Florian Maurice, Kim Min-Jae  transferi için umutlu olduğunu açıkladı.