Medicana Sivasspor karşısında attığı kafa golüyle Fenerbahçe'ye galibiyeti getiren isim olan Simon Kjaer, ülkesi Danimarka'da hem attığı gol ile ilgili hem de şampiyonluk yarışıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

''Bu Takımda Çok Büyük Bir Potansiyel Var''
Fenerbahçe ile ilk golünü kaydettiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Danimarkalı, “Maçta birçok pozisyondan yararlanamadık. Aslında çok daha rahat kazanabilirdik. İlk yarıyı galibiyetle kapatmak çok önemliydi. Her maç üzerine koyarak ilerledik. Bu takımda çok büyük bir potansiyel var“ diye konuştu.

''Değdi''
Attığı golde kafasına aldığı darbe hakkında da konuşan Kjaer, “Maçtan sonra başım ağrıyordu. Ama kesinlikle buna değdi” dedi.

"Galatasaray devre dışı"
Kjaer, Fenerbahçe ve şampiyonluk yarışıyla ilgili de önemli ifadeler kullandı: “Fenerbahçe gerçekten büyük takım mantalitesine sahip. Sadece kendimize bakıyoruz ve birinci sırayı almak için elimizden geleni yapıyoruz. Galatasaray ile aramızda 10 puan fark var. Artık yarışta sadece Beşiktaş ile biz kaldık. Amacımız her maçı kazanıp şampiyon olmak. Bu beklenti ve baskıyı seviyorum.”

(Ajansspor)