İngiltere Premier Lig ekiplerinden şampiyon Liverpool'un teknik adamı Jürgen Klopp, kulübüyle sözleşmesinin bitmesinin ardından teknik direktörlüğe bir süre ara vermek istediğini dile getirdi.

Alman basınına konuşan 53 yaşındaki teknik adam Jürgen Klopp, Premier Lig ekibi Liverpool'un 30 yıl aranın ardından yeniden şampiyonluğa ulaşmasında pay sahibi olduğu için mutluluk duyduğunu dile getirirken şu ifadeleri kullandı;

"Salgın nedeniyle kutlamalara henüz başlayamadığımız için şampiyonluk hissini tam olarak anlayamadım. Ama aylar sonra bile olsa bu şampiyonluk kutlaması yapılacak ve bunu çılgın bir yolla gerçekleştireceğiz."

Cristiano Ronaldo'dan Eric Ten Hag sözleri! Cristiano Ronaldo'dan Eric Ten Hag sözleri!

İngiliz takımı ile sözleşmesini geçen aralık ayında uzatan Klopp, "Sözleşme sürem 2024'te sona erecek. 4 yıl boyunca Liverpool'un başarılarını sürdürmesi için elimden geleni yapacağım. Ama Anfield'da 9 sezon üst üste çalıştıktan sonra bir yıl ara vereceğim. Bu süreçte sadece istediğim şeyleri yapacağım. 5 yıl sonra, dünya çok daha farklı olabilir." şeklinde konuştu.

Öte yandan Liverpool'da 2015 yılından bu yana teknik direktörlük görevini üstlenen Jürgen Klopp, daha önce futbolcu olarak da görev yaptığı Mainz 05 ile Borussia Dortmund'da teknik direktörlük deneyimi yaşamıştı.

Kaynak: TRT Spor