SIRBİSTAN-PARAGUAY MAÇINDAN SONRA KONUŞTU

Sırbistan'ın, Paraguay ile oynadığı hazırlık maçından sonra basın mensuplarının sorularını içtenlikle yanıtlayan tecrübeli sol bek, transfer durumu hakkında da bazı ipuçları verdi.

Devre arası transfer dönemi ve sezon sonu transfer dönemi için halen adı Fenerbahçe ile anılan Sırp futbolcu, ülkesine transfer olup olmama konusundaki gelişmelere açıklık getirdi.

Futbola başladığı yere geri dönmeyeceğini ve futbol kariyerini ülkesinin dışında bir yerde bitireceğini özellikle vurgulayan Kolarov, formasını giydiği ve yetiştiği kulüp olan Kızılyıldız'ın muhteşem bir futbol kulübü olduğunu, çocukluğunda orada oynayıp yetiştiğini belirtti.

O KONU HAKKINDA YORUM YAPMADI

Hedefinde ülkesi Sırbistan'a geri dönmek gibi bir düşüncesinin olmadığını ve futbol kariyerini yurt dışında tamamlamayı düşündüğünü de söyleyen Aleksandar Kolarov, Fenerbahçe ya da çeşitli takımlar hakkında çıkan iddialar hakkında ise herhangi bir yorum yapmadı.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Asist Analiz yazarlarından Ahmet Ercanlar, Fenerbahçe'nin yaz transfer döneminde istediği Roma'nın başarılı futbolcusu Aleksandar Kolarov transferinden vazgeçtiğini, bu oyuncunun yerine Avrupa'nın büyük bir takımında forma giyen genç bir oyuncuyla ilgilendiğini iddia etti.

9 MAÇTA 4 GOLE KATKI

33 yaşındaki Sırp sol bek, bu sezon Roma formasıyla çıktığı 9 karşılaşmada 3 gol kaydedip, 1 de asist yapmayı başardı. Kolarov'un Roma ile olan sözleşmesi bu sezon sonunda sona erecek ve oyuncu Haziran ayında bonservisini eline alarak boşa çıkacak.

Sırp futbolcunun şu anki TransferMarkt değeri ise 8 milyon Euro civarında.

Kaynak:Asist Analiz