Abdullah Avcı yönetiminde Antalya kampına devam eden Trabzonspor ilk maçında Hull City ile 1-1 berabere kalırken yarın Crystall Palace ile karşılaşacak. Bordo mavililerin devam eden çalışmalarındaki son maçındaki rakibi Kasımpaşa olacak. Karadeniz temsilcisinde transfer gündemi de bir hayli yoğun. Özellikle kontenjan açabilmek adına gidecek isimler büyük önem taşıyor. Djaniny, Larsen ve Lahtimi'ye teklif bekleniyor.


 

Maya tutmadı

Sezonu şampiyon tamamladıktan sonra Bruno Peres'in sakatlığı nedeniyle sağ bek arayan Trabzonspor'un tercihi Jens Stryger Larsen olmuştu. Her iki bekte de oynayabilen Danimarkalı futbolcu beklenen katkıyı sağlayamayınca adını gönderilecekler listesinin tepesine yazdırdı. Brondby'nin devrede olduğu söylense de henüz resmi bire teklif yok. Geldiği takdirde kolaylık sağlanacak.


 

Sıfır çekti

Al Ahli'den geldiği sezondan itibaren takımın en önemli gol silahlarından biri olan Djaniny, şampiyonlukta da büyük rol oynayarak yedekten gelip önemli katkı vermişti. Kontratı uzatılan Yeşil Burun Adaları pasaportlu yıldız için Arap takımlarının ilgisi var ancak henüz resmiyete dökülmedi. Fırtına eğer bonservisli satış yaparsa Djaniny'e yüzde 15 ödeme yapmak zorunda.


 

Tecrübe kazanacak

Bu yaz Fas'ın FUS Rabat takımından transfer edilen Mountassir Lahtimi de henüz fazla forma şansı bulamadı. Edin Vişça'nın dönmesiyle şansının da daha azalması bekleniyor. Kiralanması için izin verilmesi gündemde. Giresunspor talip ancak kulübün tahtası kapalı. Farklı takımlardan teklif gelirse değerlendirilmeye alınacak.