Lig'de 14 maç üst üste galip gelen Türkiye Kupası'yla birlikte 17 resmi maçtır kazanan Galatasaray'ın tarihe geçen serisi, Konya deplasmanında sona erdi. En yakın takipçisi Fenerbahçe'ye maç fazlasıyla 12 puan fark atma şansını da tepen Cimbom, sessizliğie büründü.

Akşam gazetesinde yer alan habere göre; özellikle Konya'dan İstanbul'a dönüş uçağında oyuncuların ağzını bıçak açmadığı ifade ediliyor. Teknik ekibin futbolculara moral aşılamaya çalıştığı, fakat yolculuk esnasında kimsenin konuşmadığı ifade edildi.

Okan Buruk, 2-1'lik mağlubiyetnin ardından yayıncı kuruluşa yapmış olduğu açıklamada futbolcularını eleştirirken, "Acele ettik, kötü paslar attık. İki forvet varken, kenarlara inme şansımız varken, yan ortalarla forvetlerimize top getirmeliydik. Son bölümde kopmalar oldu. Elimizde olan bir maçı kaybettik. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz, yaşayacağız" demişti.

Okan Buruk'un soyunma odasında ise "Kafamızı kaldıracağız ve yolumuza devam edeceğiz. Gerekli dersleri de alacağız" şeklinde konuştuğu belirtildi.