Süper lig takımı  Konyaspor, TFF 2. Lig ekipleriden Hes İlaç Afyonspor ile dostluk mücadelesinde karşılacak.. Maçın sanal bilet gelirleri depremzedelere bağış yapılacak.

 Konyaspor'un sosyal medya sayfasından yapılan açıklamada, MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadyumu'nda seyircisiz olarak oynanacak karşılaşmanın 50 lira olarak belirlenen sanal biletlerinin satışa sunulduğu, gelecek gelirin afet bölgesine bağış yapılacağı ifade edildi.

Ayrıca paylaşımda taraftarlardan sanal biletin alınması istendi: "Her zaman olduğu gibi #BirizBeraberiz! Dostluk maçımızın bilet geliri, deprem bölgesine bağışlanacaktır. Sen de sanal biletini al, yarınlarımıza nefes ol..."

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen ise sosyal medya sayfasından şu ifadeleri kullandı: "Konyaspor olarak tüm gelirini depremzedelere bağışlayacağımız sanal bilet kampanyamıza 1000 bilet alarak katılıyorum. #BirizBeraberiz ve tüm zorlukları birlikte aşacağız. Sanal bilet kampanyamıza teknik direktörümüz Aleksandar Stojanovic 1000 bilet ile katıldı. Kısa zamanda çok sayıda sanal bilet sattık ve salı gününe kadar devam edeceğiz. Renklerden bağımsız hep beraber depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya devam edelim." 

Karşılaşma 21 Şubat Salı günü oynanacak.