İlhan Palut'tan transfer açıklaması! ''Şartlar olmadı''

Konyaspor'da antrenman öncesi İlhan Palut açıklamada bulundu..

İlhan Palut'tan transfer açıklaması! ''Şartlar olmadı''

Konyaspor Süper Lig'in 26. haftasında 18 Şubat Cuma günü sahasında Kasımpaşa ile oynayacağı maçın çalışmalarına başladı.

Teknik direktör İlhan  Palut, antrenmandan önce basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Son oynadıkları Trabzonspor maçını kaybettiklerini anımsatan İlhan Palut, şunları dile getirdi:

"Bu maçı 3 puan kaybı olarak saymamız ve bir kırılma yaşamamamız lazım. Asla bir panik içerisinde olmamamız gerekir. Takım olarak öz güvenimiz devam ediyor. Kasımpaşa maçı öncesi kendimizi herhangi bir baskı altında hissetmiyoruz ama şunu iyi biliyoruz ki Kasımpaşa'nın da son haftalarda oynadığı oyun ve aldığı skorlar ortada. Pozitif ve yükseliş içinde olan bir takımla oynayacağız. Biz de buna göre hazırlanıp kendi sahamızda alacağımız güzel sonuçla tekrar yolumuza devam etmek istiyoruz."

Bir basın mensubunun ara transferde yönetimle aralarında bazı problemlerin yaşanıp yaşanmadığına dair gelen soru üzerine deneyimli çalıştırıcı, şu cevabı verdi:

"Tabii burada yüz ifademe de dikkat etmeliyim. Malum Karagümrük maçı sonrasındaki basın toplantısında bir bölüm çok konuşuldu. Transferle alakalı o kadar soru soruldu ki transferin olup olmayışıyla ilgili değil bu soruların verdiği daralmanın verdiği bir reaksiyondu. Ben transferden beslenen ve bundan mutlu olan bir teknik adam değilim. Tabii ki transfer bir gereklilik ama her zaman bir zorunluluk mu, hayır."

Palut, ara transfer sürecinde transfer etikleri futbolcular olduğunu fakat oyuncu da kaybettiklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Allah rahmet eylesin Ahmet Çalık hayatını kaybetti. Serdar Gürler gitmek istedi ve Alper Uludağ ile de karşılıklı anlaşarak gönderdik. Bunun yanında 3 transfer gerçekleştirdik. Yönetimle beraber artı 1 transfer daha yapmak istedik ama burada olmazsa olmaz şartımız oyuncunun takım kalitemizi, hücum performansımızı direkt yukarı çekebilecek bir oyuncu olması yönündeydi. Bununla ilgili çalışmaları yaptık. Bir kere, Türk oyuncu pazarı son derece dar ve bu Türk oyuncu oynatma kuralının her sene ağırlaşmasından dolayı hiçbir takım, bir şekilde Türk oyuncularını bırakmak istemiyor. Orada zaten işimiz çok zordu. Bunun yanında bahsettiğim kriterde yabancı oyuncuların devre arası kimisinin kulübü oyuncunun çıkmasına izin vermedi. Açıkçası bazı oyuncular da Türkiye'ye gelmek istemedi. Buna rağmen transfer yapabilir miydik, evet yapabilirdik ama bahsettiğim kriterlere uymama riski çok fazlaydı. Buraya kadar geldiğimiz bir oyuncu grubu var. Bu oyuncular saygıyı hak ediyor ve sonuna kadar mücadele edeceklerdir. Bir oyuncu daha katmak istedik ama şartlar oluşmadı. Her kötü sonuçtan sonra buraya geri dönmenin bize faydası yok. Sonuç olarak sahada mücadele eden ve saygıyı hak eden oyuncu grubu var. Artık bu sene biz mücadelemize bu mevcut takımla devam edeceğiz. Yine bu çocuklar ellerinden gelen her şeyi yapacak ve inşallah başarılı olmaya devam edeceğiz."

Bundan sonraki her karşılaşmaya 3 puan parolasıyla çıkmayı sürdüreceklerini vurgulayan İlhan  Palut, şampiyonluk için ise Trabzonspor'un performansının ve kaybedeceği puanların bu yarışta belirleyici olacağını ifade etti..

KAYNAK: NTV SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER