Türkiye Süper Lig Profesyonel Futbol Kulüpleri Vakfı tarafından düzenlenen iftar programında kulüp başkanları bir araya gelecek. Kulüpler Birliği toplantısının ana gündem maddeleri belirlenmişti. TFF tarafından hazırlanan Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık süreciyle ilgili rapor sunulacaktı. Ayrıca, Süper Lig’deki yabancı oyuncu sınırlamasıyla ilgili de tavsiye niteliğinde kararların alınması masaya yatırılması bekleniyordu. Lakin, spor kamuoyunun gündemi bomba bir iddia ile değişti. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin gizlice buluştuğu ileri sürüldü.

zorlu_gorusme-sb

İkinci Zorlu Vakası Olarak Değerlendirildi

Süper Lig’de sezonun tamamlanmasına sayılı günler kala gerginlik de artmaya devam ediyor. Son olarak Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin gizlice buluştuğu haberi infial etkisi yarattı. Gökhan Dinç ve Haluk Yürekli tarafından ortaya atılan iddiaya göre Başkan Ali Koç ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Cumartesi günü öğleden sonra Levent’te özel bir görüşme yaptı. İkilinin özel görüşmesiyle ilgili farklı kaynaklardan bilgi akışı gelmeye devam ediyor. Son iddiaya göre Levent’teki gizli görüşmeye TFF Başkan Yardımcısının da katıldığı aktarıldı. Hatırlanacağı üzere 2018 yılında da Başkan Ali Koç, dönemin TFF Başkanı Nihat Özdemir ve MHK Başkanı Zekeriya Alp ile gizli bir toplantı yapmıştı. Spor kamuoyunda Zorlu Skandalı olarak hatırlanan olay uzun süre tartışma konusu oldu.

thumbs_b_c_2bc59ab8201280be2b64ef337400d930

Başkan Dursun Özbek’ten Gizli Buluşmaya Gönderme

Galatasaray Spor Kulübü Divan Toplantısı’nda konuşan Başkan Dursun Özbek, ‘’Bugün federasyonda çok önemli bir toplantı var. Spor gündemi ve güncel sorunlarla ilgili bir toplantı olacak’’ ifadelerini kullandı. Başkan Dursun Özbek’in toplantı da Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin gizli görüşmesini gündeme getirmesi bekleniyor. Ayrıca, MHK Başkanı Lale Orta’nın istifa talebi de yeniden tartışılacak.

950386-878110988

Ali Koç’tan Yanıt Bekleniyor

TFF’nin Riva tesislerinde gerçekleşecek olan Kulüpler Birliği iftar programı öncesinde Başkan Ali Koç’un ‘’gizli görüşme’’ haberlerine yanıt vermesi bekleniyor. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Başkan Ali Koç haberlerle ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Spor kamuoyunun merakla takip ettiği gizli görüşmenin detaylarını aktarmaya devam edeceğiz.