banner197

Barcelona başkanı: ''Maaş kesintisini Messi teklif etti''

İspanya La Liga ekiplerinden Barcelona'nın futbolcuları maaşlarında yüzde 70'lik kesintiye gitmeleri futbol gündemine damga vururken Katalan takımın başkanı Bartomeu teklifin Arjantinli yıldız Lionel Messi'den geldiğini açıkladı.

Barcelona başkanı: ''Maaş kesintisini Messi teklif etti''

La Lagi devi Barcelona'nın başkanı Josep Maria Bartomeu, Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi'nin maaş kesintisine itiraz etmediğini, bilakis teklifin bizzat kendisinden geldiğini açıkladı.

İspanyol takımında forma giyen futbolcular maaşlarında yüzde 70'lik kesintiye giderek kulüpte diğer pozisyonlarda görev alanların işten çıkarılmalarını ya da maaş kesintisi yaşamalarını önleyeceklerini duyurdular. Barcelona tarafında yapılan maaş kesintisini açıklayan isim ise takım kaptanı Messi'ydi.

Dünyayı etkisi altına alan küresel salgın koronavirüs nedeniyle her sektör gibi spor sektörü de zor zamanlardan geçiyor ve birçok kulüp finansal sıkıntı yaşıyor. Futbol dünyasındaki en ağır maaş yüküne sahip olan İspanya devi Barcelona'da oyuncuların bu jesti yönetimin elini rahatlattı.

Katalan ekibinin başkanı Bartomeu, konuyla ilgili Sport'a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Messi ilk günden gelip maaşlarında kesinti yapılması gerektiğini söyledi. Teklif kaptanlardan geldi. Bu onların bu kulübe bağlılığını gösteriyor." 

Kovid-19 salgınının en çok etkilendiği ülkelerden biri olan İspanya'da şu ana dek 7,716 kişi hayatını kaybetti.

Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER