İspanya'da Maçlar Taraftara Hasret Kalacak

İspanya'da taraftarların tribünde maç izleme özlemi biraz uzun sürecek. Hükümet, Covid-19 virüsünün yayılmasını önlemek için karşılaşmaları 2021 yılına kadar seyircisiz oynatmanın planlarını yapıyor.

İspanya'da Maçlar Taraftara Hasret Kalacak

İspanya covid-19 salgını ile mücadelede sert önlemler almaya devam ediyor. Yaklaşık 22 bin kişinin öldüğü ülkede hükumet, salgının yayılmasını önlemek için statları uzun süre taraftara açmayacak.

Devlet yetkilileri, La Liga Derneği Başkanı Javier Tebas'a 2021 yılına kadar maçları seyircisiz oynatmayı düşündüklerini söyledi.

Bu kararla büyük gelir kaybına uğrayacak İspanyol kulüplerinin ekonomik kriz yaşamasından endişe ediliyor. İspanya'da 20 takımlı La Liga'nın maç başına seyirci ortalaması yaklaşık 30 bin kişi.

Geçen sezon karşılaşmaları izlemek için statlara giden taraftar sayısı da 15 milyonu aşmıştı. La Liga Derneği Başkanı Javier Tebas, gelinen noktada giderleri azaltmaktan başka çarelerinin olmadığını açıkladı. Tebas, ayrıca kulüplere transfer döneminde mali disipline öncelik vermeleri önerisinde de bulundu.

Kaynak : TRT SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER