KENDİNE GEL ARDA TURAN

İspanyol spor yorumcusu Javier Miguel, Barcelona'da forma giyen milli futbolcu Arda Turan'ı eleştirerek kendisine gelmesi tavsiyesinde bulundu.

KENDİNE GEL ARDA TURAN

Milli Takımımız ve Barcelona'da oynadığı futbolla son dönemde büyük tartışma yaratanArda Turan'a ünlü İspanyol spor yazarı Javier Miguel'den uyarı yazısı geldi.

 

ARDA'YA ELEŞTİRİ

 

Milli futbolcumuzun geride bıraktığımız sezon vasat bir futbol oynadığını belirten Miguel, yeni sezonun da Arda Turan için kolay olmayacağını yazdı ve hem bazı eleştirilerde bulundu hem de önemli tavsiyeler verdi.

 

"KONDİSYON YÜKLEMELİ"

 

Arda Turan ile ilgili yazısında Miguel şu sözlere yer verdi: "Atletico Madrid'den ayrılır ayrılmaz ilk söylediği şey, 'Diego Simeone'nin sisteminde koşmaktan yoruldum' olmuştu.Barcelona ile çıktığı maçta bu sözler biraz daha ön plana çıktı.

 

Arda, Luis Enrique'nin gelecek planları arasında yer almak istiyorsa artık daha fazla fizik kondisyon yüklemesi yapmalı ve daha soyut bir hayat sürdürmeli."

 

"ARDA'YI TAKIMDA TUTMAK İSTİYORUZ"

 

Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, İspanya'da geleceği tartışma konusu olanArda Turan hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Milli yıldızı bırakmayı düşünmediklerini belirten Bartomeu, "Teknik ekibimiz Arda'yı tutmak istiyor. Biz ona ve Vidal'e 6 ay boyunca oynamama sabrı göstererek bizimle kaldıkları için teşekkür ediyoruz. Arda'nın performansına 10 üzerinden 9 veririm. Sonuçta bir sezonda 4 kupa birden kazandık" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER