banner229

Messi ayrılırken de kazanacak! 30 milyon Pound...

İspanya La Liga ekiplerinden Barcelona'dan sezon başında ayrılması gündeme gelen Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi, kulüpten ayrılırken de cebini dolduracak.

Messi ayrılırken de kazanacak! 30 milyon Pound...

İspanya basınında yer alan haberlere göre; Arjantinli yıldız Lionel Messi'nin ayrılırken de Barcelona'dan para alacağı yazıldı.

Haberlerin detaylarında; sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Messi, istediği kulübe imza atabileceği, buna karşın Lionel Messi, sadakat primi olarak 30 milyon Pound alacağı belirtildi.

Arjantinli yıldız futbolcunun 3 yıl önce imzaladığı yeni sözleşmede toplam 60 milyon pound'luk sadakat primi yer alıyordu. Bu paranın yarısını ise Şubat ayında alan Arjantinli, kalanını ise sezon sonunda cebine koyacak.

Öte yandan sezon başında da serbest kalabileceğini düşünüp ayrılmanın eşiğine gelen  Lionel Messi, sözleşme fesih bedelinin aktif olduğunun ortaya çıkmasının ardından takımında kalmıştı.

Şimdiye kadar olan profesyonel futbolculuk kariyerini La Liga ekibinde sürdüren Messi ise kulübünü mahkemeye vermeyerek devam kararı almıştı.

Kaynak: NTV Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER