Messi geleceği hakkında açıklamalarda bulundu!

Barcelona'nın Arjantinli dünya yıldızı Lionel Messi, "Geleceğime ilişkin aklımda net hiçbir şey yok, sezonun bitmesini bekleyeceğim...ABD'de yaşamayı, o ligin ve hayatın tadını çıkarma tecrübesini denemek istediğimi hep söyledim" ifadelerini kullandı.

Messi geleceği hakkında açıklamalarda bulundu!

İspanya'nın La Sexta televizyonunda yayımlanan bir programa özel röportaj veren yıldız oyuncu Messi, kulüpten ayrılma talebi sonrası yaşanan tartışmalara ve geleceğine ilişkin sorulara açıklık getirdi.

Ağustos ayında avukatı aracılığıyla kulübe faks göndererek ayrılmak istediğini belirttiği dönem için "Tüm olanlardan sonra yazı gerçekten çok kötü geçirdim." diyen Arjantili oyuncu, her şeye rağmen geçmişe dönme olasılığı olsa o faksı yine göndereceğini söyledi.

Dünya yıldızı Messi, Barcelona'dan ayrılma talebiyle ilgili yaşananlardan dolayı eski kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu'yu bir kez daha sorumlu tutarak, "Takımdan ayrılmak ve bunu iyi bir şekilde yapmak istiyordum. Başkan beni birçok kez aldattı. Beni kötü duruma düşürmek ve filmin kötü karakterli oyuncusu yapmak için basına bazı şeyler sızdırmaya başladı. Ama yaşananlar yaşandı ve bitti." şeklinde ifade etti.

Barcelona'da bir dönemin kapandığını ve ayrılma talebinin arkasında bunun olduğunu birçok kez altını çizen yıldız oyuncu, "Yeni takım başlangıçta bana zor geldi. Olmak istediğim yerde değildim, takımdaki yeni isimlere uyum sağlamakta zorlandım. Etrafımda tanıdık çok az kişi kaldı. Dışarıdan çok fazla kişi geldi, evdekiler gitti. Farklı kültürlerdeniz, farklıyız ve bu takım içinde birliği daha da zorlaştırıyor. Ama yavaş yavaş bunu sağlamaya çalışıyoruz." yorumunda bulundu.

"Real Madrid veya Atletico Madrid'de forma giymem imkansız"

Gelecekte Real Madrid veya Atletico Madrid'de forma giyme olasılığını "imkansız" olarak gören Arjantinli dünya starı, İspanyol gazetecinin seçmesini istediği Paris (Paris Saint Germain) ve Londra (Manchester City) biletlerini de "Sizde kalsın" cevabını vererek geri çevirdi.

Yıldız oyuncu Messi, "Barcelona'dan gidip gitmeyeceğimi bilmiyorum. Ama en iyi şekilde ayrılmak hoşuma gider. Ve bu geçici bir şey olur. Barcelona'ya, şehire bir gün dönmek, bu kulüpte çalışmak hoşuma gider. Ben gidersem hiçbir şey olmaz. Barcelona, elbette ben dahil herhangi bir futbolcudan çok daha büyük. İnşallah gelecek yeni başkan yeniden önemli kupalar kazandırmak için kulübü ayağa kaldırır." ifadelerini kullandı.

Barcelona'da sezon sonunda sözleşmesi sona erecek 33 yaşındaki yıldız futbolcu, profesyonel kariyerini sonlandırdıktan sonra futbolun içinde kalmak istediğini ancak kendisini teknik direktör olarak hiçbir zaman görmediğinden sportif direktörlük yapmayı tercih edeceğini dile getirdi. 

ABD'ye sıcak

Messi ayrıca, "ABD'de yaşamayı, o ligin ve hayatın tadını çıkarma tecrübesini denemek istediğimi hep söyledim. Ama bu olur olmaz bilmiyorum." dedi.

"Arjantin'den fazla Barcelona'da yaşadım. Kulüp ve şehir ile çocukluktan gelen bir sevgi hikayem var." diyen Messi, "Profesyonel yaşantım nasıl biterse bitsin, bu olay burada yaşadığım tüm kariyerimi lekelememeli. 16 yıl bir kulüpte kalmak ve her şeyin iyi gitmesi hiçte kolay değil. Hayatta kötü ve çok kötü dönemler olabilir ama hepsi aşılır. Benim finalim nasıl olacak göreceğiz." ifadelerinde bulundu.

"Kulüp gerçekten kötü bir dönemden geçiyor"

Diğer yandan 21 Ocak'ta kulüp bakanlığı seçimine gidecek Barcelona'nın, İspanyol basınında da iddia edildiği gibi kurumsal bir krizde olduğunu kabul eden Messi, "Kulüp gerçekten kötü bir dönemden geçiyor, olduğumuz (kupaların kazanıldığı) yere geri dönmek zor olacak." şeklinde konuştu.

Kaynak: Trtspor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER