banner197

Neymar'a Şok Talep! 6 Ay Men

Santos Kulübü'nün, "sözleşmesindeki maddeleri yerine getirmediği" gerekçesiyle Barcelonalı Neymar'ın 6 ay futboldan men edilmesi için FIFA'ya başvurduğu iddia edildi.

Neymar'a Şok Talep! 6 Ay Men

Brezilya'nın medyası, Santos Kulübü'nün Barcelona'nın yıldızı Neymar'ın 6 ay futboldan men edilmesi için FIFA'ya başvurduğunu ileri sürdü.

Mayıs 2013'te Santos'tan Barcelona'ya gelen Neymar'ın transferindeki gerçek değerin ortaya çıkmasından sonra Brezilyalı futbolcuyu "sözleşmesindeki maddeleri yerine getirmemekle" suçlayan Santos Kulübü'nün, bu kez itirazını FIFA'ya yaptığı belirtildi.

O'Globo gazetesi, Neymar için 6 ay sahalardan men cezası isteyen Santos'un FIFA'ya yaptığı başvurunun kabul edilebileceğini savunarak, isminin açıklanmasını istemeyen kaynağın "Brezilyalı futbolcunun oynamasının durdurulması için yeterli gerekçe var" dediğini yazdı.


FIFA'nın futbolcuların transferleriyle ilgili yönetmenliğinin 17. maddesini çiğnemekle suçlanan Neymar'ın kurallar gereği 4 ila 6 ay sahalardan men cezası alabileceği, Barcelona'ya da para cezası verilebileceği iddia edildi.

Öte yandan Katalan spor gazetesi El Mundo Deportivo ise FIFA'ya yapılan başvuruya rağmen Barcelona Kulübü'nün ve teknik direktör Luis Enrique'nin çok rahat olduğunu yazdı. Kulübün, şubat ayında açıklanan Neymar'ın transferiyle ilgili evraklarda her şeyin açık olduğuna güvendiği bildirildi.
 

AA

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER