Yeni İniesta Arda!

Barcelona formasını ilk kez Kral Kupası'nda Espanyol maçında 68 dakika giyen Arda Turan, Sport Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.

Yeni İniesta Arda!

İspanya'da çıktığı ilk maçın ardından röportaj veren Arda Turan, kendisine yapılan yeni Iniesta benzetmeleri ile ilgili, "O benim için büyük bir referans. İdollerimden bir tanesi." dedi.

Iniesta ile karşılıklı oynadığı dönemlere de esprili yaklaşan Arda Turan, "Çok zor bir oyuncu ve tekmelemek zorunda kaldım (!)" ifadelerini kullandı.

6 ay sonra sahaya çıkmadan önce Barcelona'daki herkesin kendisine çok yardımcı olduğunu söyleyen Arda Turan, ilk imzasından önceki günler içinse, "Evet, aslında gelmeden önce gergindim. Zor bir dönemden geçtim. Sahaya çıkamayacaktım. Ancak herkes yardımcı oldu" diye konuştu.

"Messi'nin dünyanın en iyisi olduğunu düşünüyorum. Arkasından da Neymar geliyor" diyen Arda, "Messi bu dünyadan değil..." dedi ve Real Madrid'e gol atmayı çok istediğini de itiraf etti.

Luis Enrique'nin çok tutkulu olduğunu ve onunla çalışmaktan memnun olduğunu dile getiren Arda, Türkiye'de yaşayan gençlere örnek teşkil ettiği için de ayrıca mutlu olduğunu sözlerine ekledi. 


Kaynak: Goal

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER