Lazio, geçtiğimiz sezonunun ikinci yarısını İspanya La Liga ekibi Mallorca'da geçiren ve takımın La Liga'Da kalmasında fayda sağlayan Vedat Muriqi'yi Belçika Ligi temsilcisi Brugge'e satmaya hazırlanıyordu. İki ekip 11 milyon Euro'luk bir anlaşma sağladığı ifade ediliyordu, Brugge son anda sağlık raporlarını sebep göstererek anlaşmadan vazgeçtiği ifade edildi.

Lazio ise Brugge'nin transferden vazgemesi üzerine harekete geçtiği belirtildi. İtalyan temsilcisi futbolcuyu yeniden sağlık kontrolünden geçirdiği ve Muriqi'nin durumunda herhangi bir problem yaşanmadığı belirtilirken formunun da mükemmel derece de olduğu aktarıldı.

İtalya'nın ünü yüksek olan spor gazetesi La Gazzetta dello Sport'a göre; Lazio, Brugge'un transferden vazgeçmek için bu çareye başvurduğu sebep ile harekete geçeceği ifade edildi. Önce Brugge ile tekrardan masaya oturmayı planlanlarını yapan Lazio, Belçika yöneticileri bu duruma yanaşmaması halinde olayı FIFA'ya taşıyacağı kaydedildi.

Vedat Muriqi'nin ismi Galatasaray ve Fenerbahçe ile geeçiyor; Mallorca da en fazla 7 milyon Euro'luk bir teklif verdiği belitiliyordu..

Eylül 2020 senesinde Fenerbahçe'den yaklaşık 20 milyon Euro'ya Lazio'ya transfer olan Kosovalı golcü, İtalya takımında beklenen performansınaltında kalmıştı. Lazio ile 49 maçta yalnız iki gol sevinci yaşayan Muriqi, daha sonra kiralık oalrak gönderildiği Real Mallorca'da kendini buldu ve 16 karşılaşmada dört gol kaydederken üç de asist yaptı.