Geçtiğimiz günlerde Chelsea'nin Timo Werner transferi için Leipzig ile 60 milyon euro karşılığında anlaştığı haberleri ortaya çıkmıştı.

Leipzig'te direktörlük görevini yürüten Oliver Mintzlaff ise, Chelsea'nin resmi bir teklifle gelmediğini ve kulübün önceliğinin Bundesliga'yı en iyi yerde bitirmek olduğunu söyledi.

Sky Sports Almanya'ya konuşan Mintzlaff "Timo Werner hala Leipzig'in bir oyuncusu. Birkaç hafta önce kafasında transfer konusu vardı ama su ana kadar herhangi bir gelişme olmadı. Ligi en iyi yerde bitirip UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılmak istiyoruz. Şu anda Timo ile konuştuğumuz tek şey bu. Onunla sözleşme uzatmamız bizim için çok önemliydi. Kulübümüzden kimseyi bonservis bedeli olmadan kaybetmek istemiyoruz. Yine de onun önünü kapatmamak adına sözleşmesine serbest kalma bedelini koyduk. Timo kulüpten ayrılmaya karar verse bile sezon sonuna kadar kulüpte kalacağına inanıyoruz. Bu konuyu ancak UEFA Şampiyonlar Ligi bittiği zaman konuşabiliriz. Haziran ayının ortasına bununla ilgili karar vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak:Goal