Alman devi Bayern Münih'te Robert Lewandowski'nin geleceği henüz netlik kazanmadı. Geçn ay takımdan ayrılmak istediğini net bir şekilde dile geitren yıldız oyuncu, henüz sorun çözülmediğinden ötürü kulübün sezon öncesi hazırlıkalrında yer almak üzere Almanya'ya geldi.

"CİDDİYETSİZ BİR KULÜP"

Lewandowski, liglerin sona ermesi ile gittiği Polonya Milli Takımı kampında katıldığı basın toplantısında Bayern Münih ile ilgili flaş ifadeler kullanmış ve kulüpten ayrılmak istediğini resmen ifade etmişti.

"Bayern Münih'teki dönemim sona erdi. Orada oynamaya devam etmem için bir ihtimal görmüyorum. Bayern ciddiyetsiz bir kulüp, artık orada oynamak istemiyorum. Transferim en iyi çözüm. Umarım beni durdurmazlar."

BAYERN MÜNİH UCUZA BIRAKMAK İSTEMİYOR

Lewandowski'nin sert açıklamalarının ardından gözler Bayern Münih'e çevrilmişti. Sportif direktör Hasan Saliamidzic ve CEO Oliver Kahn, Polonyalı yıldız forvetin kulüpten ayrılmasına olumlu bakmadıklarını dile getirmişlerdi.

Salihamidzic; "Lewandowski bana sözleşme uzatmak istemediğini ve kulüpten ayrılmak istediğini söyledi. Ancak bizim düşüncemiz değişmedi. Sözleşmesi 30 Haziran 2023'te sona erecek. Lewa gelecek yaza kadar bizim futbolcumuz, gerçek bu." ifadesini kullanmış, Oliver Kahn ise futbolcuyu ederinin altında satmayacaklarını ifade etmişti.

 TEK BAŞINA GELDİ

Transfer bilmecesi çözüme kavuşmayan Lewandowski, sağlık kontrolleri ve sezon öncesi hazırlıklarında yer almak için tatilini sonlandırıp Münih'e geldi. 33 yaşındaki golcü oyuncunun Almanya'ya yalnız gelmesi, eşini ve çocuklarını getirmemesi gözlerden kaçmadı.

"ÖLÜM TEHDİTLERİ YÜZÜNDEN GETİRMEDİ"

Polonya medyası, Lewandowski'nin Münih'e ailesi olmadan, tek başına gitmesinin sosyal medyadan eşine karşı gelen ölüm tehditleri olduğunu iddia edildi. Haberde Barcelona'ya transferinin sonuçlanmasını bekleyen Lewandowski'nin kendisine ve eşine gelen tehditlerden dolayı fazla  sıkıldığı ve bu neden ile Münih'e tek başına gelmek istediğini ifade edildi. (Sabah)