Robert Lewandowski'den ayrılık açıklaması..

Alman devi Bayern Münih'in golcüsü Robert Lewandowski, gemileri resmen yaktı. Polonya Milli Takımı kampındayken basın toplantısında geleceği hakkında açıklama yapan golcü futbolcu, Bayern Münih'teki sürenin dolduğunu dile getirdi.

Cristiano Ronaldo'ya flaş talip! Cristiano Ronaldo'ya flaş talip!

Lewandowski'nin açıklamalarından öne çıkanları şu şekilde:

"Şu an itibarıyla Bayern'deki hikayem kesin olarak sona erdi. Geçtiğimiz aylarda kulüple yaşadığımız şeylerden sonra tekrar beraber çalışabileceğimizi zannetmiyorum. Sanıyorum ki transfer olmam herkes için en iyi seçenek. Bayern Münih ciddi bir kulüp ve umarım sırf buna hakları var diye beni zorla kulüpte tutmaya çalışıp, transferime engel olmazlar. Umarım beni durdurmaya çalışmazlar."

Bayern cephesinden bu açıklamaya henüz bir yanıt gelmezken, kulüp yöneticileri daha önce yapmış odluğu açıklamalarda Lewandowski'nin satılık olmadığını ve sözleşmesine sadık kalacaklarını açıklamıştı.

Golcü oyuncuyu en çok transfer etmek isteyen kulüp olarak Barcelona gösterilirken, Lewandowski'nin eski menajeri ise geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada Polonyalı yıldızın her zaman Real Madrid'de oynaamak istediğini öne sürmüştü.

Ayrıca, geleceği belirsiz olan Romelu Lukaku ile yolların ayrılması durumunda da Chelsea'nin Lewandowski için ciddi bir teklif götüreceği öne sürüldü.

KAYNAK: NTV SPOR