Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'de koronavirüs salgını nedeniyle liglerin ertelenmesi, teknik direktör arayışlarını sürdüren Sarı Lacivertli yönetime zaman kazandırdı. Artık hata yapmak istemeyen başkan Ali Koç verilen arada yardımcılarıyla birlikte teknik direktör konusunu tekrar masaya yatıracak.

Şimdiye kadar yapılan görüşmelerde yerli olarak teknik adam Erol Bulut'un ismi ön plana çıkarken, yabancıda ise Türk futbolu ve Fenerbahçe'yi tanımalarından dolayı Lucescu, Daum ve Zico'nun gibi isimler gündeme geldi.

Alman ekolünün, Türk futboluna uygun oluşu nedeniyle Christoph Daum'un sportif direktör, Niko Kovac'ın da teknik direktör olduğu formül de gündemde. Öte yandan bu ikilinin maliyetinin yüksek olacağı belirtiliyor. Yine de Sarı Lacivertli yönetimin masasında olduğu iddia ediliyor.

Alman ekolüne dönülmesi fikri karşısında Roger Schmidt ve Nico Kovac'la da temas kurulduğu ancak Schmidt, PSV'ye giderken, 48 yaşındaki çalıştıcı Kovac'ta ise gelişme olmadı. Henüz hiçbir isimle anlaşma sağlayamayan Fenerbahçe yönetimi liglerin ertelenmesiyle birlikte hem bu isimleri tekrar değerlendirecek hem de yelpazeyi genişletecek. Fenerbahçe'de son olarak boşta olan İspanyol Sanchez Flores'i de listeye eklediği öne sürülüyor.. 55 yaşındaki teknik adam Flores; Atletico Madrid, Valencia ve Benfica gibi takımları çalıştırdı.

Sarı Lacivertli kulüpte en çok konuşulan formül. ise Erol Bulut'un teknik direktör, Emre Belözoğlu'nun ise sportif direktör ya da yardımcı antrenör oalrak görev alması. 45 yaşındaki genç hoca Bulut'un Malatyaspor ve Alanyaspor'daki başarısı, Emre'nin de futbol aklı ve her iki ismin de Fenerbahçe ve Türk futbolunu çok iyi tanıması nedeniyle başarının geleceği düşünülüyor.

2006-08 yıllarında Fenerbahçe'yi çalıştıran Arthur Zico hem şampiyonluk yaşamış hem de Şampiyonlar Ligi'nde takımı çeyrek finale taşımıştı. O dönem oyuncu olan Alex de Souza ile birlikte Brezilyalı ikilinin de Sarı Lacivertli kulübü eski günlerine tekrar döndüreceği düşünülüyor.

Kaynak: İnternet Spor