Damien Comolli'nin yeni adresi Ligue 1

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Rennes'in kulüp başkanı (kulüp genel müdürü) görevini üstlenen Olivier Letang ile yolları ayırmasının ardından 70 yaşındaki Fransız teknik adam Arsene Wenger'e teklif yapmış ancak olumlu bir yanıt alamamıştı. Bu gelişmenin ardından gündeme 47 yaşındaki Fransız adam Damien Comolli geldi.

Damien Comolli'nin yeni adresi Ligue 1

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Rennes'de kulüp başkanı görevini yapan Olivier Letang ile yolların ayrılmasının ardından sürpriz bir gelişme yaşandı. Süper Lig ekibi Fenerbahçe'den ayrılan 47 yaşındaki Fransız adam Damien Comolli, Rennes'in gündemine geldi.

Fransız medyasında, futbolun planlaması ve transfer operasyonları için deneyimli bir ismi göreve getirmek isteyen Ligue 1 ekibinin başkanı François-Henri Pinault'un Comolli'yi de listesine aldığını açıkladı.

Fransa ekibinin listesinde Damien Comolli'nin yanı sıra Olivier Pickeu (Angers), Nicolas Holveck (Monaco), Gauthier Ganaye (Nice eski kulüp müdürü), Vincent Tong-Cuong (St.Etienne eski kulüp müdürü) ve eski kulüp genel müdürü Rene Ruello'nun oğlu Pierre Ruello olduğu da çıkan iddialar arasında.

Ayrıca  Rennes'in, şu an FIFA için çalışan70 yaşındaki ünlü Fransız teknik direktör Arsene Wenger'e de teklif götürdüğü ancak olumlu yanıt alamadığı ifade edildi.

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER