Paris Saint Germain ile mukavelesinin bitmesine aylar kalan Lionel Messi, Dünya Kupası'nda Arjantin için ter dökerken diğer yandan da transferin gözde isimlerinden biri olarak göze çarpıyor. Fransız devinde özellikle takımdaki yıldızlarla arası açık olan 10 numaranın ayrılığına kesin gözle bakılıyor. The Times da Messi'nin Amerika'ya transfer olacağını yazarak önemli bir iddia duyurdu. Ayrıca imzalanacak sözleşmenin tarihe geçeceği vurgusu yapıladı.


Fabregas ve Suarez de listede

Haberde Florida merkezli ekibin Messi'nin eski dostları Cesc Fabregas ve Luis Suarez'i de takıma dahil etmek istediği de bildirildi. Messi'nin, Miami'de evinin olması ve burada ailesiyle tatil yapmaktan keyif alması Inter Miami'ye transfer olması adına önemli etkenlerden biri olarak gösterildi. Öte yandan Messi'nin, PSG ile sözleşmesinin sezon sonunda biteceği hatırlatılırken, Fransız ekibinin yıldız ismi takımda tutmaya çalışabileceği belirtildi. Dünya Kupası tarihinde 8. golüne imza atan 35 yaşındaki futbolcu, bu alanda Diego Armando Maradona ile Guillermo Stabile'yi yakaladı. Arjantinli oyuncu unvanını, 10 golle Gabriel Batistuta elinde bulunduruyor.


lionel messi


HAYALİ KUPAYI KAZANMAK 

Messi, Katar 2022'nin Dünya Kupası hayalini gerçekleştirmek için son şansı olduğunu ve bunu başarmak istediğini söyledi. Katar'daki 2022 FIFA Dünya Kupası öncesinde açıklamalarda bulunan Messi "Kendimi fiziksel olarak iyi hissediyorum. Bu Dünya Kupası, diğerlerinden farklı. Katar 2022, oynadığım son Dünya Kupası olacak. Büyük hayalimi gerçeğe dönüştürmek için son fırsat. Bunu başarmaya çalışacağım. Hepimiz bunu istiyoruz." ifadelerini kullandı.