La Liga ekiplerinden Barcelona'da uzun yıllar forma giymesinin ardından Fransız devi Paris Saint-Germain'in yolunu tutan Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi, İspanya'da tekrar gündem oldu.

Altyapı da dahil 21 yıl boyunca terlettiği Barcelona formasını 2021-22 sezonunda giymeyeceğini açıklayan Arjantinli yıldız Lionel Messi, Ligue 1 ekibi PSG'nin yolunu tutarken, Fransız ekibi ile 2 yıllık sözleşme imzalamıştı.

O dönem Barcelona kulübü içinde de Messi konusunda birçok fikir ayrılığı yaşandığı bilinirken, İspanyol basınında skandal bir kayıt ortaya çıktı.

El Periodico'da yer alan habere göre; Söz konusu dönemde La Liga takımı Barcelona'da başkanlık görevini yürüten Josep Maria Bartomeu'nun ve yönetim kurulunun bazı WhatsApp mesajları ortaya dökülürken, mesajlarda Arjantinli yıldıza yönelik ağır hakaretler şok etkisi yarattı.

Sızan bir dizi WhatsApp sohbetinde, özellikle o zamanlar Barcelona'nın hukuk hizmetleri başkanı olan Román Gómez Ponti, çirkin bir şekilde konuştuğu öne sürüldü.

Anderson Talisca ile görüşmeler başladı! Anderson Talisca ile görüşmeler başladı!

Bartomeu, kulübün CEO'su Òscar Grau, Jordi Moix, Oriol Tomàs ve David Bellver gibi yöneticiler ile finans direktörü Pancho Schroder ve Strateji ve İnovasyon direktörü Javier Sobrino da bu sohbetler de olduğu öne sürüldü. 

SKANDAL SÖZLER

Gomez Ponti'nin başkan Bartomeu'ya yazdığı öne sürülen mesajda pandemi döneminde maaşların düşürülmesine yönelik bir yazışma yaparken, şu ifadeleri kullandı;

"Barto, dürüst olmak gerekirse bu lağım faresine karşı (Messi) o kadar iyi olamazsın. Kulüp ona her şeyi verdi ve o sadece kendisi için imzalar, transferler, yenilemeler, sponsorlar vb... Yap ama sözleşmedeki rakamlara Pinto'yu, Suarez'in yenilenmesini, Jordi Alba'nın ve Ansu Fati'nin yenileme komisyonunu da eklemelisiniz.

Ve hepsinden önemlisi, Barça'ya hayatını borçlu olan bu hormonal cüceden kulübün ve çalışanlarımızın maruz kaldığı şantaj ve kabalık... Herkesin maaşını düşür ama benimkine veya Suarez'in maaşına dokunma. Umarım kayıtsız kalır, bu onun başına gelebilecek en kötü şeydir." 

Bu konuşmalarda, söz konusu sızıntının olası yazarının o sırada hâlâ seçim kampanyasında olan Joan Laporta olduğu da çıkan haberler arasında yer alıyor.

Kaynak: NTV Spor