İki sezon önce Şampiyonlar Ligi finalinde yaptığı hatalarla konuşulan kaleci Loris Karius, eleştiriler karşısında çok şeyler öğrendiğini belirtirken kendisine yeterince adil davranılmadığını söyledi.

Real Madrid karşısına çıkan Liverpool, finali 3-1 kaybetmişti. real Madrid'in 1-0 öne geçtiği golde Benzema'ya adeta asist yapan Loris Karius, skor 2-1'ken de Bale'ın sert şutunu elinden kaçırmış ve takımının 3-1 yenilmesinde hedef gösterilmişti.

2018 sezonunda Liverpool, Roma'dan astronomik transfer ücretiyle Alisson'u kadrosuna kattı ve Karius da kiralık olarak Beşiktaş'a gelmişti.

Karius unutulmaz final maçındaki performansını değerlendirirken maçın başlarında Sergio Ramos'la girdiği mücadelede beyin travması geçirdiğini ve bir süre toparlanamadığını anlattı.

Bild'e konuşan Karius, "İnanın bana, bundan çok şey öğrendim! Geriye dönüp baktığımda, bu konuda kamuoyunu daha fazla bilgilendirmeliydim. Sergio Ramos'un sert darbesinden sonra bir sarsıntı yaşadım. Bu, dünyanın önde gelen beyin uzmanlarından biri tarafından yapılan ayrıntılı bir çalışmada da kesin olarak belirlendi. İlk başta, bunu kamuoyuna duyurmak istemedim. Sonuçta çok fazla kötü niyetli hakaret vardı. Asla bahane olarak kullanmadım" dedi.

Kendisine yönelik hakaretleri anlatan Karius;

"24 yaşındayken Şampiyonlar Ligi finalindeydim. Böyle bir finalde aktif Alman kaleciler arasında sadece Manuel Neuer ve Marc-Andre ter Stegen vardı. Daha önceki tüm çabalarım ve iyi performanslarım birden bire unutuldu. Bana gösterilen reaksiyonlar sert ve saygısızdı." şeklinde açıklama yaptı.

Loris Kairus açıklamaların devamında şu ifadelerde bulundu;

"Biz oyuncular internette aşırı düşmanlıkla karşı karşıyayız. Her mesajı okursanız iki gün boyunca uyuyamazsınız. İnsanların anonim kimlik altındaki hakaretleri, ayrımcılıkları ve ırkçılıkları delilik."

"Bir oyuncuyu ıslıklayan taraftarı suçlayamazsınız. Bir giriş ücreti ödediler ve memnuniyetsizlik hakkına sahipler. Bir profesyonel buna katlanmak zorundadır. Ancak kişisel hakaretler veya ölüm tehditleri olmamalı."

"Ölüm tehditleri vardı ama bunları ciddiye almıyorum. Bunlar isimsiz olarak yazan ve yüzlerini profillerinde göstermeyen insanlar."