UEFA Avrupa Liginin grup aşamalarının ilk maçında Fenerbahçe ile deplasmanda karşı karşıya gelcek olan Dinamo Kiev'de teknik direktör Mircea Lucescu, maç öncesi basın toplantısı gerçekleştirdi.

Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında da Fenerbahçe ile Saraçoğlu'nda oynanan maçta etkilenmedikllerine vurgulayan Mircea Lucesu;  "Oyuncularımız profesyonel. Etkilenmiyoruz. Burada önemli seviyede maç oynamak için geldik. Futbol açısından geçen maç çok güzel atmosferde geçti" dedi.

SİSTEMLERİNİN DEĞİŞTİNİ DÜŞÜNMÜYORUM

“Jesus’un sistem olarak çok değiştiğini düşünmüyorum. Sonuçta orta sahadan bir oyuncuyu defansa çekip 3’lü hat oluşturuyor. Yeni gelen iyi oyuncular oldu Batshuayi gibi. 29-30 yaşlarında yeni oyuncular geldi”

İYİ OYUNUMUZU OYNAMAYA ÇALIŞACAĞIZ

 "Negatif serimiz oldu ligde. Yıllarca domine ettiğimiz ligdi. Oyuncular Ukrayna’da bile şehirden şehire giderken başlarına ne geleceğini bilmiyorlar. Ailelerini, çocuklarını düşünüyorlar. Avrupa ligi olduğu için en iyi oyunumuzu oynamaya çalışacağız”

ALABİLDİĞİMİZİ ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ. NETİCE ARALIK AYINDA BELLİ OLACAK..

“Maçı oynayacağız göreceğiz. Kimse oynamadan ‘kazanacağız’ diyemez. Oynayıp göreceğiz. Sonuçta Fenerbahçe de ilk maçını kazanmak için istekli olacak. Biz de istiyoruz. Eleme maçı değil grup maçı. Alabildiğimizi almaya çalışacağız. Neticesi Aralık ayında belli olacak."

kaynak: Fanatik