Binlerce vatandaşımız yaşanan deprem felakaetinde vefat ederken dünyanın dört bir yanından ülkemize destek ve yardım mesajları gelmişti.

Takımlarımız da harekete geçerken afet bölgelerine birçok tır yollanmıştı. Trabzonspor yönetimi, UEFA Konferans Ligi'nde oynayacakları Basel karşılaşması öncesinde maça UEFA Başkanı Aleksandar Ceferin, Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi ve tüm Süper Lig kulüp başkanlarına da davet göndermişti. Günler boyunca sosyal medya hesaplarından birlik ve beraberlik mesajlarında bulunurken kritik karşılaşmada  bu göz önüne alınacak.

Fanatik gazetesinde bulunan habere göre; bütün kulüplerimiz adeta seferberlik ilanında bulunurken yardım karşılaşmaları için de dev takımlarla da görüşmelere başlandı. Antalya'da kamp yapmayı planlayan Galatasaray'a telefon açan ilk isimlerden biride Mircea Lucescu oldu.

2000-2002 senelerinde Galatasaray'da, 2002-2004 yıllarında Beşiktaş'ta ve 2017-2019 yıllarında A Milli Takımımız'da görev yapan Rumen teknik adam, sarı-kırmızılı yönetime telefon açarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Deneyimli çalıştırıcının  yardım maçı niyetiyle Galatasaray'dan bir de hazırlık maçı isteğinde olduğu ifade edildi. Son kararının Başkan Dursun Özbek ve arkadaşlarının alacağı belirtiliyor.