Brezilya'yı Dünya Kupasında saf dışı bırakan Hırvatistan'da Luka Modric, bir kez daha beğenieri topladı.

Lionel Messi Dünya Kupası finali öncesinde antrenmana çıkmadı Lionel Messi Dünya Kupası finali öncesinde antrenmana çıkmadı

Hırvatistan'ın kaptanı Luka Modric, Brezilya'yı penaltılarla saf dışı bıtakıp yarı finale çıktıkları karşılaşmadan sonra takdirleri topladı.

Dünya Kupası'nın son finalisti olarak geldiği Katar'da, favori takımlardan olan Brezilya'yı mağlup ederek ismini yarı finale yazdıran Hırvatlar'ın 37 yaşındaki kaptanı Modric, maçın ardından başta Real Madrid'den takım arkadaşı genç yıldız Rodrygo olmak üzere Neymar ve Antony gibi yıldızların yanına gitti ve tek tek tesellide bulundu.

Brezilya'da penaltıdan yararlanamayan Rodrygo için Modric, "Ona, herkesin penaltı kaçırabileceğini söyledim. 2008'de Türkiye'ye karşı bir penaltı kaçırdığımı hatırlıyorum. Bu kolay değil ama onu daha güçlü yapacak" diye konuştu. Teknik direktör Zlatko Dalic ise "Dünya Kupası'nın en büyük favorisini eledik. Size asla, bizi küçümsemeyin demiştim. Burası Hırvatistan! Bizi küçümseyenlere selamlar" ifadesini kullandı. (Fanatik)