Geçtiğimiz sezon büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Fenerbahçe’de yönetim Teknik Direktör Ersun Yanal’ın tüm isteklerini eksiksiz yerine getirmek için bütün imkanları seferber etmiş durumda. Sarı-Lacivertliler, tecrübeli çalıştırıcının transfer listesinin ilk sırasında yer alan Başakşehir’in tecrübeli oyuncusu Mahmut Tekdemir’le prensip anlaşmasına vardı. 31 yaşındaki oyuncu Fenerbahçe’de oynama istediğini Başakşehir yetkilerine ileterek bu konuda kendisine kolaylık sağlanmasını istedi. Bu gelişme sonrası Başakşehir yönetimi Mahmut’u satma konusunu düşünmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Levent Ümit Erol özel haberinde de Fenerbahçe taraftarıyla paylaşmıştı. Eğer görüşmeler olumlu sonuçlanırsa 2019-2020 sezonunda milli yıldız Mahmut Tekdemir sarı-lacivertli formayı giyeceğini belirtmişti.

Fenerbahçe Başkanı Ali KoçBaşakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile bu hafta içinde masaya oturacak. Başkan Koç kısa süre içinde bu transferi bitirmeyi hedefliyor. Milli yıldız Mahmut’un Başakşehir’le 2021 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Transfer konusunda görüşlerini Başkan Ali Koç’a ileten tecrübeli kaptan Emre Belözoğlu da Mahmut Tekdemir’in mutlaka alınması gerektiğini dile getirmişti. Emre, Başakşehir forması altında Mahmut ile birlikte orta sahada başarılı bir ikili olmuştu. 31 yaşındaki tecrübeli oyuncu zaman zaman stoper olarak da görev almıştı.