Ajax tarihine geçen bir bonservisle Barcelona'nın yolunu tutan ancak beklentileri karşılayamayan Frenkie de Jong için Manchester United devreye girdi. Hollandalı oyuncunun geleceği birkaç gün içerisinde belli olabilir.


Görüşmeler başladı 

Sun'da yer alan habere göre; Manchester United CEO'su Richard Arnold ve kulübün futbol direktörü John Murtough, Hollandalı orta sahanın transferini bitirmek için Barcelona şehrine geldi. İngiliz kulübünün yöneticileri şehirde, aralarında Sportif Direktör Jordi Cruyff'un da olduğu Barcelona kulübü yetkilileriyle görüştü. İki yönetici geçtiğimiz hafta da Barcelona şehrine bir ziyaret gerçekleştirmişti. Transferi kısa süre içinde gerçekleştirmek isteyen Manchester United, kulüple büyük ölçüde anlaşmış olsa da henüz de Jong'la prensip anlaşmasına varamadı. Hollandalı yıldız orta saha ikna edilirse de Jong'un yeni adresi Manchester United olacak.

frenkie-de-jong


 

31 maça çıktı

2026 yılına kadar sözleşmesi bulunan Frenkie de Jong eğer anlaşma sağlanamazsa Barcelona ile idmanlarına devam edecek. İmza atarsa United'ın kampına katılacak. Geride kalan sezonda 31 La Liga maçına çıkan yıldız futbolcui 3 gol attı ve 3 de gol pası vererek toplamda 6 kez tabelaya etki etti.