Manchester United'ın Premier Lig'deki çöküşü devam ediyor. İngiltere Premier Ligi'nde sezona sahasında Brighton-Hove Albion'a sahasında 2-1 yenilerek başlayan Manchester United, ikinci maçta da Brentford deplasmanında 4-0'lık skorla dağıldı. 

1992-93 sezonundan bu yana ilk kez ligin ilk iki maçını yenilgiyle kapatan Manchester United, 85 yıl sonra Brentford'a mağlup oldu.

KRALİÇE 12 YAŞINDAYDI

Brentford, Manchester United'ı en son 1937 yılında mağlup edebilmişti. 85 yıl önceki maçta Brentford rakibini deplasmanda 3-1'lik skorla geçmişti. Kraliçe Elizabeth bu skor alındığında henüz 12 yaşındaydı.

85 yıl içinde iki takım 7 kez karşı karşıya gelsede Brentford, bu maça kadar rakibini yenememişti. 

İLK YARIDA İŞ BİTTİ

Brentford, Cristiano Ronaldo'nun 11'de başladığı Manchester United maçının ilk yarısına damga vurdu. 10. dakikada Josh Dasilva, 8 dakika sonra Mathias Jensen, 30. dakikada Ben Mee ve 35. dakikada Bryan Mbeumo sahneye çıktı ve ilk yarıda fark bir anda 4-0'a geldi.

EFSANELERDEN ELEŞTİRİ

Manchester United'ın eski yıldızları Garry Neville ve Rio Ferdinand 4-0'lık skoru yorumladı. Neville, "A Takım, 9 yaş altı takıma karşı oynuyor gibiydi" dedi. Rio Ferdinand ise, "Brentford bizi tokatlıyor. Başım ağrıyor, kalbim çarpıyor. Yardıma ihtiyacım var" ifadelerini kullandı.

Brentford puanını 4'e çıkardı. Puanla tanışamayan Manchester United ise sıralamada 20. ve son sırada yer aldı.