Netflix'te yayınlanmaya hazırlanan "Tanrı'nın Eli" adlı film nedeniyle Arjantinli efsane futbolcu Diego Maradona, dijital film ve dizi platformuna dava açmaya hazırlanıyor.

Netflix'in ünlü İtalyan sinemacı Paolo Sorrentino'nun çekeceği "The Hand of God" adlı film için yeşil ışık yaktığı haberleri üzerine, dünyaca ünlü Arjantinli futbolcu Diego Maradona dava açmaya hazırlanıyor.

59 yaşındaki eski futbolcu Maradona 1986 yılında İngiltere'ye attığı ünlü gole itafen "Tanrının eli attı o golü" cümlesinden hareketle kendisinden izin alınması gerektiğini iddia ediyor.

Ditijal film ve dizi platformu Netflix ise filmin bir spor filmi olmadığını ve Diego Maradona hakkında olmadığını açıkladı.

Açıklamanın detaylarında film Sorrentino'nun 1980'li yıllarda Napoli'de geçen gençlik yıllarını anlatan kişisel bir hikayeye dayandığı belirtildi.

Maradona'nın hukuki temsilini üstlenen avukatları hafta sonu sosyal medya platformu Twitter'dan bir açıklama yaparak bir dava açacaklarını ifade ettiler.

Son iddialara karşılık Netflix yeni bir açıklamada bulunmadı.

Öte yandan 80'li yıllarda Napoli futbol takımının yıldız futbolcusu olan Maradona, filmin anlatacağı yıllarda kentin ikonik simgelerinden biriydi. Yönetmen Sorrentino'nun da Napoli'yi tuttuğu ve futbol fanatiği olduğu biliniyor.

En değerli kulüpler arasına dört büyüklerden biri girdi! En değerli kulüpler arasına dört büyüklerden biri girdi!

Kaynak: Mynet Spor